Makale

Sevgili ziyaretçilerim gerek sitedeki canlı destek üzerinden gelen sorular, gerekse de whatsapp, telegram ve ya instagram üzerinden gelen sorular için sık sık karşılaştığımız bir soruya bugün resimli açıklamalı ispat sunarak cevap vermeye karar verdim. Bu soru;

Sitedeki yorumlar gerçek mi? Değil mi? Nasıl inanalım?

Sorusu oldu ki haklı ve mantıklı bir soru. Ben de bu nedenle sitede seçtiğim bir yorumun hem sitedeki linkini, hem yorumun kendisini hem de mail üzerinde görüntüsünü yayınlayarak bu konuda ispatlı bir bilgi yazısı hazırlamaya karar verdim. Umarım bu yazı bu konuda endişeleri olan kişilere faydalı olur.

Bu konuda ispatlara geçmeden önce bilgi olmayanlar için bazı teknik terimlerin açıklamalarını yapmak istiyorum.

IP adresi nedir? Teknik açıklama yerine basit ve en anlaşılır tabiri ile ip adresi internete bağlanan her cihazın (cep telefonu, tablet, bilgisayar, modem hatta internete bağlanıyor ise televizyon) sahip olduğu konum bilgisidir.

Mail adresi nedir? Bu çağda hala bilmiyorsanız bir zahmet öğrenin onu açıklama gereği görmüyorum.

Not: Danışan ( müşteri gizliliği adına) tabii ki bana güvenen kişilerin özel bilgilerini ifşa etmeyeceğim, o kısımlar bulanık olarak verilecektir.)

İspat için kullanılacak yorum linki : http://www.esmaulhusna.info/ziyaretci-defterimize-hosgeldiniz/#comment-2484 [İncelemek isterseniz linke tıklayın]

İspat için kullanılacak yorum görseli :

İspat için kullanılacak yorum mail görüntüsü:

Buna ilave olarak sonuç alsın, almasın benimle yapılan tüm konuşmalar [whatsapp, telegram, instagram, mail, canlı destek ] hepsi internet bağlantısı olmayan bir bilgisayara düzenli olarak arşivlenir ve saklanır.

Sitemizin açılış tarihi olan 2011’den beri mail olarak 60 bin civarındaki tüm mailler saklanıyor. Sitedeki tüm yorumların gerçek olduğunu ispatlamak için bu delilerin yeterli olacağını düşünüyorum.

Daha da inanmamak için kendince mazeretler arayanlar illa ki olacaktır. Onlar için de bu durumda sizin tercihlerinize göre daha dürüst hizmet sunabilecek olan biri varsa onu tercih etmelerini önermekten başka elimden bir şey gelmez.

Saygı ve sevgilerimle